Kockari.com.mk

Ovoj forum e namenet za onie koi sakaat da zarabotat pari preku sportska prognoza.ovde mozete da dobiete najnovi informacii najdobri tipovi i se ona sto ke vi pomegne da specalite nekoj denar od kladenje .
 
HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Seria A 29-30.03.2008

Go down 
АвторПорака
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Seria A 29-30.03.2008   Сре Мар 26, 2008 3:06 pm

Сабота:
18:00 Cagliari - AS Roma 4.60 3.25 1.85
20:30 S.S. Lazio - FC Internazionale 4.20 2.95 2.05
Неделе:
15:00 Catania - Torino FC 2.20 2.85 3.85
15:00 Juventus FC - Parma FC 1.35 4.50 10.00
15:00 Udinese - ACF Fiorentina 2.50 2.85 3.20
15:00 AS Livorno - AC Siena 2.35 2.75 3.60
15:00 AC Milan - Atalanta 1.35 4.50 10.00
15:00 Empoli FC - UC Sampdoria 2.60 2.85 3.05
15:00 Genoa CFC - Reggina 1.95 3.10 4.40
20:30 SSC Napoli - US Palermo 2.05 2.85 4.40
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Re: Seria A 29-30.03.2008   Сре Мар 26, 2008 4:32 pm

Каљари денес ги доби назад 3-те бода кои му без одземени поради финансиски малверзации.Ова значи дека тие повеќе не се “фенерџии„( таа улога му припадна на Емполи ) , и сега се 1 бод под зоната за испаѓање.Ова може да помогне во мотивацијата и враќањето на моралот кај играчите - изјави тренерот на Каљари, Даниеле Баљардини.
Овој викенд ја пречекуваат Рома на својот стадион.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Re: Seria A 29-30.03.2008   Пет Мар 28, 2008 3:42 pm

Лацио - Интер Телма 20.30 сабота

Е ова е интересен натпревар .Прво сакам да ги напоменам разните гласини што се шират за овој дуел. Вака , во полуфиналето на Купот на Италија се срешаваат токму овие две екипи , пошто Интер му е позначајно Скудетото , наводно Лацио утре ќе игра “по релаксирано„ , со други зборови ќе му пушти победа на Интер ,а за возврат Интер ѓе го пушти Лацио во финалето на Купот , со што Лацио , доколку го освои , ќе игра во Европа следната сезона , што и е целта на клубот . Значи Лацио ѓе му помогне на Интер за скудетото , а Интер ќе му помогне на Лацио да игра во Европа следната сезона !!Уште еден факт е интересен , навиваците , управата и играчите на Лацио , НЕ САКААТ РОМА ДА ГО ОСВОИ СКУДЕТОТО !! Со ова зголемуваат и сомнежите за “пријателски дуел „ . Епа ако верувате во местени утакмици , ова е таа која треба да ја одберете !!

Лацио ќе биде без :Del Nero, Diakite, Firmani , а неизвесни се : De Silvestri, Pandev, Dabo, Siviglia, Mudingayi, Ledesma .

Интер е без : Dacourt, Samuel, Cordoba , неизвесни : Cambiasso, Cordoba, Vieira, Julio Cesar, Figo.

И двете екипи најавуваат исто формации : 4-3-1-2 , Бјанки и Роки се во нападот на Лацио , Ибрахимович и Креспо кај Интер.

По традиција , лазио има само една победа на последните 6 дуели на Олимпико , 2 порази и 3 нерешени . Лани играа 0:2 , а оваа сезона на првиот дуел Интер победи дома со 3:0 .

Лично би ставил на Интер 2 8/10 и 3+ 6/10 !!

Што мислите вие , кој ќе биде исходот на овој дуел ?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Каљари - Рома - погоре пишав неклку интересни факти за овој дуел ,сега само ќе дадам инфо за составите и традиција .

Каљари ќе биде без : Marchini, Shala, Bianco , Conti , неизвесни : Jeda, Foggia, Acquafresca, Biondini, Pisano, Cossu, Larrivey . Моментално најдобар играч им е Acquafresca.

Рома ќе биде без : Perrotta , De Rossi , Vucinic , Juan , неизвесни се : Pizarro и Totti , но има добри шанси капитенот да настапи .

По традиција , од 4 дуели , Каљари има два победи , едно реми и еден пораз од Рома . Лани Рома изгуби на овој стадион со 3:2 , а на првиот дуел оваа сезона , Рома победи со 2:0 .

Според мене , чиста 2 8/10 !!

Со среќа !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Seria A 29-30.03.2008   

Вратете се на почетокот Go down
 
Seria A 29-30.03.2008
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Kockari.com.mk :: Fudbal :: Italija-
Отиди до: