Kockari.com.mk

Ovoj forum e namenet za onie koi sakaat da zarabotat pari preku sportska prognoza.ovde mozete da dobiete najnovi informacii najdobri tipovi i se ona sto ke vi pomegne da specalite nekoj denar od kladenje .
 
HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Германија Бундес лига 28-30.03.2008

Go down 
АвторПорака
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Германија Бундес лига 28-30.03.2008   Сре Мар 26, 2008 5:54 am

Петок
20:30 Hansa Rostock - VfL Wolfsburg 2.75 3.15 2.55


Сабота
15:30 Karlsruhe - Schalke 04 2.85 3.20 2.45
15:30 Werder Bremen - MSV Duisburg 1.30 4.80 10.50
15:30 VfL Bochum - Borussia Dortmund 2.40 3.20 2.90
15:30 Bayer Leverkusen - Eintracht Frankfurt 1.70 3.45 5.20
15:30 Hamburger SV - Bielefeld 1.40 4.15 8.50
15:30 Nürnberg - Bayern München 5.85 3.60 1.60


Недела
17:00 Energie Cottbus - Hertha BSC Berlin 2.65 3.15 2.65
17:00 Hannover 96 - VfB Stuttgart 2.90 3.15 2.45
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Re: Германија Бундес лига 28-30.03.2008   Сре Мар 26, 2008 3:45 pm

Голманот на Волфсбург , Диего Банаглио , е моментално најдобриот голман во Бундес лигата .
Благодарение на овој голман , кој дојде во зимскиот преоден рок , “Волците„ имаат примено само 6 гола ,од кои 3 на еден натпревар .Моментално Диего има многу висок процент на одбрани , дури 85 % , што е најдобриот рекорд во Бундес лигата !!

Имајте го во предвид ова , кога Волфсбург гостува на Ханза овој викенд Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Re: Германија Бундес лига 28-30.03.2008   Сре Мар 26, 2008 3:55 pm

Еве неколку интересни факти за Волфсбург од почетокот на вториот дел од сезоната :

1. Тие се единствениот тим кој има освоено најмногу бодови од почетокот на пролетниот дел ( 17 бода ) .
2.Немаат постигнато гол на само еден натпревар ( 0:0 на гости во Херта ) , на сите други натпревари даваат барем по еден гол.На 12 натпревари во гости досега постигнуваат по еден гол на сите 12.
3.Имаат најдобар процент за постигнување на голови кога им се укажува шанса .
4.Го имаат вториот , по реализаторски способности ( 16 гола ) , среден ред . Нирнберг има најдобар среден ред кога станува збор за давање голови.
5.Марселињо е најдобриот асистент во Бундес лигата , 7 асистенции .И е еден од 4-те најдобри кога станува збор за шут кон голот.

Сето ова е постигнато од доаѓањето на Феликс Магат на чело на екипата.Може да се каже дека Волфсбург е моментално најзборениот тим во Германија.

инфото е од :
www.bundesliga.de
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Re: Германија Бундес лига 28-30.03.2008   Чет Мар 27, 2008 2:47 pm

Ханза - Волфсбург 20.30 ( во живо на АлСат )

Волфсбург ќе биде без тројца првотимци : Графите , Коста и Мадлунг.
Ханза е исто така без тројца стандарни играчи : Marc Stein, Christian Rahn и капетанот Enrico Kern .

Ова се почетните 11 :

Rostock: Wächter - Langen, Orestes, Gledson, Stein - Bülow, Rathgeb - Bartels, Rahn - Kern, Agali

Wolfsburg: Benaglio - Riether, Simunek, Quiroga, Schäfer - Gentner, Josue, Hasebe - Marcelinho - Dejagah, Dzeko

За фпрмата на Волфсбург можете да прочитате од погорните постови , Ханза е без победа на последните 5 меча ( 3 нерешени и 2 пораза ).

По традиција , на последните 6 дуели на теренот на Ханза, Волфсбург има 3 победи , една нерешена и две победи на Ханза .Статистички гостите се подобриот тим , но имаат големи отсуства со суспензиите на трите играчи , посебно на Графите , кој е најдорбиот напаѓач на волфсбург од почетокот на 2008 .

Тешок меч за типување , ќе пробам со 2-3 гола 7/10 , ништо друго не ми доаѓа на ум scratch
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Re: Германија Бундес лига 28-30.03.2008   Пет Мар 28, 2008 4:03 pm

TheChosenOne напиша:
Ханза - Волфсбург 20.30 ( во живо на АлСат )

Волфсбург ќе биде без тројца првотимци : Графите , Коста и Мадлунг.
Ханза е исто така без тројца стандарни играчи : Marc Stein, Christian Rahn и капетанот Enrico Kern .

Ова се почетните 11 :

Rostock: Wächter - Langen, Orestes, Gledson, Stein - Bülow, Rathgeb - Bartels, Rahn - Kern, Agali

Wolfsburg: Benaglio - Riether, Simunek, Quiroga, Schäfer - Gentner, Josue, Hasebe - Marcelinho - Dejagah, Dzeko

За фoрмата на Волфсбург можете да прочитате од погорните постови , Ханза е без победа на последните 5 меча ( 3 нерешени и 2 пораза ).

По традиција , на последните 6 дуели на теренот на Ханза, Волфсбург има 3 победи , една нерешена и две победи на Ханза .Статистички гостите се подобриот тим , но имаат големи отсуства со суспензиите на трите играчи , посебно на Графите , кој е најдорбиот напаѓач на волфсбург од почетокот на 2008 .

Тешок меч за типување , ќе пробам со 2-3 гола 7/10 , ништо друго не ми доаѓа на ум scratch

FT 0:1 Neutral

Волфсбург се “запалени„ , ако продолжат вака можат и до 2 или 3 место , што ќе биде клупски рекорд , обратете посебно внимание на оваа екипа !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Re: Германија Бундес лига 28-30.03.2008   Пет Мар 28, 2008 4:33 pm

Ова е мојот избор од Бундес лигата :

Баерн 9 /10 - Нирнберг се срање !! Немаат никаква игра , немаа напад , одбрана, голман , среден ред , со еден збир , ја заслушуваат Втората лига !! За разлика од нив , баерн има шанси уште да се приблизи до титулата со нови 3 бода .

Дортмунд 3+ 7/10 , 4-6 4/10 , 2+пп 3/10 - Две напаѓачки екипи ,и дбете даваат и примаат по еден гол на натпревар . Ова се составите :

VfL Bochum: Lastuvka - Pfertzel, Maltritz, Yahia. Bönig - Imhof - Zdebel, Dabrowski - Azaouagh - Sestak, Auer

Substitutes: Renno - Concha, Drsek, Fuchs, Ono, Epallé, Byelik
Doubtful: None
Not available: Bechmann (not fully fit)

Borussia Dortmund: Ziegler - Rukavina, Hummels, Wörns, Dede - Kehl - Tinga, Kringe - Federico - Valdez, Petric

Substitutes: Bade - Amedick, Kovac, Kruska, Buckley, Klimowicz, Nöthe
Doubtful: Tinga (strained thigh muscle)
Not available: Frei (hyper-extended knee), Kuba (not fully fit), Degen (not fully fit after groin surgery), Weidenfeller (not fully fit after shoulder surgery)

По составите треба да очекуваме голови , многу голови !!

Хамбург 1 8/10 - Иако е мал коеф , ќе го одиграм 1 на Хамбург , оваа сезона вреди да се ставаат пари на оваа екипа м посебно кога игра на домашен терен .


Леверкузен 3+ 9/10 , 4-6 6/10 , 2+пп 2/10 , 1 9/10 , 1-1 6/10 king

Малку подетално за овој дуел . По традиција последните 7 меѓусебни дуели ( дома/гости ) , завршиле со 3+ , значи 7 од 7 !! 4-6 се 3 од 7.Ова им се составите за утре :

Bayer 04: Adler - Castro, Haggui, Friedrich, Gresko - Schneider, Rolfes - Kießling, Barbarez, Barnetta – Gekas.

Substitutes: (from) Fernandez, Vidal, Callsen-Bracker, Sinkiewicz, Sarpei, Freier, Dum, Schwegler, Bulykin


Eintracht Frankfurt: Nikolov - Ochs, Kyrgiakos, Galindo, Spycher - Russ - Fink, Köhler, Weissenberger - Fenin, Amanatidis.

Substitutes: (from) Hofmann, Vasoski, Theuerkauf, Caio, Toski, Tsoumou, Heller,Mantzios

Мислам дека и состави , сами по себе зборат за 3+ .
леверкузен се бори за 2-то или 3-то место , сака Лига на шампиони следната недела , и ваквите натпревари мора да ги добие , мада Франкфурт се незгоден противник .
Интересно е тоа што леверкузен има само една победа над Франкфурт на домашен терен во последните 8 години !! Но мислам дека оваа серија ќе прекини и дека Леверкузен ќе успее да победи !!

За Вердер не треба посебно објаснување , ако сакаат Лига на шампиони МОРААТ да победат !!

Вердер 1 10/10

Со среќа !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Re: Германија Бундес лига 28-30.03.2008   Саб Мар 29, 2008 12:19 pm

TheChosenOne напиша:
Ова е мојот избор од Бундес лигата :

Баерн 9 /10 - Нирнберг се срање !! Немаат никаква игра , немаа напад , одбрана, голман , среден ред , со еден збир , ја заслушуваат Втората лига !! За разлика од нив , баерн има шанси уште да се приблизи до титулата со нови 3 бода .

FT 1:1 , а Баерн се поголемо срање !!

Дортмунд 3+ 7/10 , 4-6 4/10 , 2+пп 3/10 - Две напаѓачки екипи ,и дбете даваат и примаат по еден гол на натпревар . Ова се составите :

VfL Bochum: Lastuvka - Pfertzel, Maltritz, Yahia. Bönig - Imhof - Zdebel, Dabrowski - Azaouagh - Sestak, Auer

Substitutes: Renno - Concha, Drsek, Fuchs, Ono, Epallé, Byelik
Doubtful: None
Not available: Bechmann (not fully fit)

Borussia Dortmund: Ziegler - Rukavina, Hummels, Wörns, Dede - Kehl - Tinga, Kringe - Federico - Valdez, Petric

Substitutes: Bade - Amedick, Kovac, Kruska, Buckley, Klimowicz, Nöthe
Doubtful: Tinga (strained thigh muscle)
Not available: Frei (hyper-extended knee), Kuba (not fully fit), Degen (not fully fit after groin surgery), Weidenfeller (not fully fit after shoulder surgery)

По составите треба да очекуваме голови , многу голови !!

FT 3:3 , HT 3:2 cheers cheers cheers

Хамбург 1 8/10 - Иако е мал коеф , ќе го одиграм 1 на Хамбург , оваа сезона вреди да се ставаат пари на оваа екипа м посебно кога игра на домашен терен .

FT 1:1 Evil or Very Mad


Леверкузен 3+ 9/10 , 4-6 6/10 , 2+пп 2/10 , 1 9/10 , 1-1 6/10 king

Малку подетално за овој дуел . По традиција последните 7 меѓусебни дуели ( дома/гости ) , завршиле со 3+ , значи 7 од 7 !! 4-6 се 3 од 7.Ова им се составите за утре :

Bayer 04: Adler - Castro, Haggui, Friedrich, Gresko - Schneider, Rolfes - Kießling, Barbarez, Barnetta – Gekas.

Substitutes: (from) Fernandez, Vidal, Callsen-Bracker, Sinkiewicz, Sarpei, Freier, Dum, Schwegler, Bulykin


Eintracht Frankfurt: Nikolov - Ochs, Kyrgiakos, Galindo, Spycher - Russ - Fink, Köhler, Weissenberger - Fenin, Amanatidis.

Substitutes: (from) Hofmann, Vasoski, Theuerkauf, Caio, Toski, Tsoumou, Heller,Mantzios

Мислам дека и состави , сами по себе зборат за 3+ .
леверкузен се бори за 2-то или 3-то место , сака Лига на шампиони следната недела , и ваквите натпревари мора да ги добие , мада Франкфурт се незгоден противник .
Интересно е тоа што леверкузен има само една победа над Франкфурт на домашен терен во последните 8 години !! Но мислам дека оваа серија ќе прекини и дека Леверкузен ќе успее да победи !!

FT 0:2 affraid

За Вердер не треба посебно објаснување , ако сакаат Лига на шампиони МОРААТ да победат !!

Вердер 1 10/10

FT 1:2 affraid affraid affraid affraid No comment ...

Со среќа !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Германија Бундес лига 28-30.03.2008   

Вратете се на почетокот Go down
 
Германија Бундес лига 28-30.03.2008
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Kockari.com.mk :: Fudbal :: Germanija/Avstrija/Svajcarija-
Отиди до: