Kockari.com.mk

Ovoj forum e namenet za onie koi sakaat da zarabotat pari preku sportska prognoza.ovde mozete da dobiete najnovi informacii najdobri tipovi i se ona sto ke vi pomegne da specalite nekoj denar od kladenje .
 
HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Лига н Шампиони четврт - финалиња ( реванши ) 8-9.04.2008

Go down 
АвторПорака
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Лига н Шампиони четврт - финалиња ( реванши ) 8-9.04.2008   Нед Апр 06, 2008 3:19 pm

08 Apr Liverpool v Arsenal 2.40 3.00 2.90
08 Apr Chelsea v Fenerbahce 1.25 5.00 10.00

09 Apr Barcelona v Schalke 1.44 3.75 7.50
09 Apr Man Utd v Roma 1.61 3.60 5.00


Одма ќе кажам дека не гледам никаква вредност во типувањето на победа на Барса ( читај : Фарса ) !!
Откако Меси им се повреди не можат да направат ништо , на првиот дуел со Шалке победија но беа надиграни . Шалке беше подобар , но немаше среќа .Сега имаат шанса Германците , треба само да играат цврсто во одбраната и да чекаат на контри , а така и најверојатно и Рајкард ќе се постави . Не верувам дека ќе удрат силно од почетокот . Сега против Гетафе беа слаби и во нападот и во одбраната , 1.45 не вреди во никој случај да се игра !! Барем така јас мислам . Можеби некој друг посоодветен тип ќе најдеме до вторник , можда 1=2 ( 3.20 ) или 2-3 гола ( 1.80 ) ...

Челзи мислам дека лесно ќе заврши работа , но за 1 коеф е мал ( 1.25 ) , па 3+ ( 1.65 ) ми е поарен , истотака и 2+пп ( 2.35 ) не е лош тип . Мислам дека турците ќе успеат да дадат барем еден гол на Стемфорд Бриџ .

Арсенал - Ливерпул е голем NO BET едноставно пивото во рака и да уживаме во футбалот , лично мислам дека ќе биде X , али не ставам пари на тоа .

МанЈун - Рома можда звучи лудо , но гледам добра вредност во x2 ( 2.00 ) на Рома , мислам дека нема да победат .Мислам дека моралот и мотивацијата ќе бидат одлучувачки фактор , а според мене Рома е сега со поголема мотивација и дефинитивно со поголем морал ! По подебата над Џенова со 3:2 , а разочарувачкото реми на Манчестер денес со Мидлсборо , мислам дека овој резултат ќе влијае на играта на Манчестер , негативно . Можеби грешам , но сега така гледам на овој дуел .

Ваши размислувања за овие дуели ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Re: Лига н Шампиони четврт - финалиња ( реванши ) 8-9.04.2008   Пон Апр 07, 2008 1:44 pm

инфо за тимовите :

Тоти нема да игра за Рома , а Манчестер ќе биде без Vidic, Nani, Fletcher, Saha и најверојатно Ferdinand .

За дуелот Челзи - Фенер , домашните се без Чех кој денес беше на операција .

Повеќе инфо покасно .
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
 
Лига н Шампиони четврт - финалиња ( реванши ) 8-9.04.2008
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Kockari.com.mk :: Fudbal :: Liga na Sampioni-
Отиди до: