Kockari.com.mk

Ovoj forum e namenet za onie koi sakaat da zarabotat pari preku sportska prognoza.ovde mozete da dobiete najnovi informacii najdobri tipovi i se ona sto ke vi pomegne da specalite nekoj denar od kladenje .
 
HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Премиер лига 12-13.04.2008

Go down 
АвторПорака
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Премиер лига 12-13.04.2008   Нед Апр 06, 2008 2:05 pm

Една недела порано за да можеме да развиеме дискусија , за жал еуште нема коеф :

34 коло , уште 4 остануваат :


Бирминген - Евертон
Болтон - ВестХем
Дерби - Астон Вила
Ридинг - Фулам
Сандерленд - Манчестер Сити
Тотенхем - Мидлсборо
Портсмунт - Њукасл
Ливерпул - Блекбурн
Манчестер Јун - Арсенал
Челзи - ВиганДерби е во Чемпионшип лигата , фулам е на добар пад да му се придружи , ако сака опстанок ќе мора да победи на следните 4 натпревари , ништо друго , мора 4 победи да врзи !!

Ова му се последните 5 меча :

Рединг - Фулам
Фулам - Ливерпул
МанСити - Фулам
Фулам - Бирмингем
Портсмунд - Фулам

Од распоредот , не верувам дека Фулам ќе остане во лигата . Па оттука и не гледам зашо да се става на него , можеби само против него .
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Болтон е следниот кандидат за испаѓање .Три победи на последните 5 кола би требало да му донесат опстанок .

Болтон - ВестХем
Мидлсборо - Болтон
Тотенхем - Болтон
Болтон - Сандерленд
Челзи - Болтон

Значи ќе мораат да победат на 2-те натпревари кои ги играат дома и еден во гости , ако сакаат и следната година Премиер лига .

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Од оние кои ќе се борат со Болтон за опстанок , тоа мислам дека ќе биде само Бирмингам .Значи од Болтон и Бирмингам ќе се бара третиот патник во Чемпионшип лигата .

Ова е распоредот на Бирмингам до крајот на сезоната :

Бирмингам - Евертон
Астон Вила - Бирмингам
Бирмингем - Ливерпул
Фулам - Бирмингем
Бирмингем - Блекбурн

Според распоредот , очекувам бодови да земат од Евертон , Вила и последното коло очекувам победа над Блекбурн .п.с утре ќе напишам prewiev за екипите кои се борат за титулата и оние кои се борат за Европа .Тоа би требало да ни ја олесни работата околу типувањето .

Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Re: Премиер лига 12-13.04.2008   Сре Апр 09, 2008 2:24 pm

Саб 16:00 1002 Birmingham : Everton 2.80 2.95 2.40
Саб 16:00 1003 Derby : Aston Villa 4.80 3.50 1.60
Саб 16:00 1004 Sunderland : Manchester City 2.30 3.00 2.85
Саб 16:00 1005 Tottenham : Middlesbrough 1.70 3.30 4.30
Саб 16:00 1006 Reading : Fulham 1.95 3.15 3.40
Саб 16:00 1007 Bolton : West Ham 2.25 3.00 2.90
Саб 18:15 1008 Portsmouth : Newcastle 2.05 3.10 3.20
Нед 14:30 1009 Liverpool : Blackburn 1.55 3.50 5.00
Нед 17:00 1010 Manchester Utd. : Arsenal 1.90 3.15 3.60
Пон 21:00 1011 Chelsea : Wigan 1.25 4.10 8.00


Интересен меч ми е Болтон - Вест Хем . Бест хем ја заврши сезоната , сега игра само за публика , има голем број на повредени играчи од кои скоро сите се првотимци , додека Болтон мора да победи ако сака опстанок . Главно прашање е : Дали Вест Хем ќе му направи услуга на Болтон и ќе му пушти победа ?

Друг интересен меч - Портмунт - Њукасл , тука мислам дека ќе има 3+ , Портсмунт има далеку поквалитетен состав од Њукасл , кој врза 3 победи во серија , прв пат од 2001 ! , мислам дека домаќните ќе бидат и заморени , ова им е 3 натпревар во една недела , па мислам дека ќе дадат и ќе примат барем по еден гол .


Овие теми се за дискусија за соодветната тема , пр. тука можете слободно да развивате дискусија на тема Премиер лига ! Да ги видам вашите мислења за овој викенд во Англија !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
Guzo

Guzo

Број на мислења : 10
Join date : 2008-04-07
Age : 35

ПишувањеПредмет: Re: Премиер лига 12-13.04.2008   Сре Апр 09, 2008 4:06 pm

MOI TIPOVI

Бирминген - Евертон- 1X
Болтон - ВестХем-1
Дерби - Астон Вила-2
Ридинг - Фулам-1
Тотенхем - Мидлсборо-1
Портсмунт - Њукасл-3+
Ливерпул - Блекбурн-1
Манчестер Јун - Арсенал-1X
Челзи - Виган-1
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
jovancoterry

jovancoterry

Број на мислења : 24
Join date : 2008-03-26
Age : 29

ПишувањеПредмет: Re: Премиер лига 12-13.04.2008   Чет Апр 10, 2008 1:57 pm

Болтон - ВестХем 1 9/10
Јас оваа утакмица ја типувам единица бидејќи ако добро памтам лани кога Вест хем се бореше за опстанок утакмицата помеѓу овие две екипи заврши 3:1 за Вест хем. Мислам дека оваа година за возврат од лани Вест хем ќе им ја даде утакмицата на Болтон.
пс. Мое мислење не фаќајтеме за збор pirat
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
jovancoterry

jovancoterry

Број на мислења : 24
Join date : 2008-03-26
Age : 29

ПишувањеПредмет: Re: Премиер лига 12-13.04.2008   Чет Апр 10, 2008 2:01 pm

Portsmouth : Newcastle 2.05 3.10 3.20 1 6/10
и двете екипи влегоа во одлична форма но мислам дека победник во овај натпревар ќе излезе домаќинот Портсмут
Ова може да биде одличен сингл
со среќа!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Премиер лига 12-13.04.2008   

Вратете се на почетокот Go down
 
Премиер лига 12-13.04.2008
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Kockari.com.mk :: Fudbal :: Anglija,Skotska,Irska-
Отиди до: