Kockari.com.mk

Ovoj forum e namenet za onie koi sakaat da zarabotat pari preku sportska prognoza.ovde mozete da dobiete najnovi informacii najdobri tipovi i se ona sto ke vi pomegne da specalite nekoj denar od kladenje .
 
HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Бундес лига 04-06.04.2008

Go down 
АвторПорака
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Бундес лига 04-06.04.2008   Чет Апр 03, 2008 6:18 am

Петок04.04.,2030: Duisburg - Cottbus 2,15 - 3,30 - 3,40

Сабота,05.04.,1530: Bielefeld - Karlsruhe 2,30 - 3,25 - 3,10
1530: Frankfurt - Nürnberg 2,15 - 3,30 - 3,40
1530: Berlin - Bremen 3,20 - 3,25 - 2,25
1530: Schalke - Rostock 1,33 - 4,75 - 9,50
1530: Stuttgart - Hamburg 2,20 - 3,25 - 3,30
1530: Wolfsburg - Hannover 1,90 - 3,40 - 4,00

Недела 06.04.,1700: Dortmund - Leverkusen 2,50 - 3,30 - 2,75
06.04.,1700: München - Bochum 1,25 - 5,50 - 12,00
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Re: Бундес лига 04-06.04.2008   Чет Апр 03, 2008 2:28 pm

Епа вака стојат работите во Бундеслигата на 8 кола пред крајот :

Баерн најверојатно ќе ја освои титулата , моја проценка 90% , за 2-3 место кое водат во лигата на шампионите , се борат дури 6 екипи , можда и Волфсбург само поради нивната неверојатна форма од почетокот на 2008 .Од овие 7 екипи најверојатно Хамбург ќе заврши втор , 3 место помеѓу Вердер и Шалке ,а Штутгард , Леверкузен , Волфсбург и Франкфурт , ќе добијат 2 места за УЕФА и едно за Интертото .За опстанок се борат Нирберг , Котбус , Дуизбург , Ханза и Билефелд .От тука најмали шанси мислам дека има Ханза , потоа Билефелд и најверојатно Дуизбург .Останатите екипи играат за гордост и за играчите , не можат ни доле ,ни горе .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

За петок го имаме дербито на дното на табелата помеѓу Дуизбург и Котбус . Дуизбург не изненади сите минатиот викенд кога успеаа да победат во Бремен со 2:1 , а и Котбус славеше над Херта со 2:1 дома .Ситуацијата е ваква кој загуби од овие две екипи утре најверојатно ќе лета во Втора лига , пошто ако Дуизбург победи ќе му избега на Котбус 2 бода , а го ќека и полесен распоред , додека ако Котбус победи ќе му избега на Дуизбург дури 4 бода , со што ќе се приближи многу до опстанокот .И двете екипи играат напаѓачки , имаат многу сличен квалитет .Ако се сеќавате на предходниот дуел , есента , кога на велико се збореше за 1 на Котбус , а натпреварот заврши со победа на Дуизбург 2:1 ?Е сега ја ќе играт обратно !! king
Пред три кола Котбус исто така успеа да го надигра Баерн дома и победи со 2:0 .
Ова им се последните три дуели :

07/08 2:1
04/05 2:0 / 0:1

Ова се најавените состави :

Duisburg: Starke - Lamey, Filipescu, Schlicke, Caceres - Grlic, Bodzek, Tararache - Maicon - Niculescu, Ishiaku. - Trainer: Bommer

Cottbus: Tremmel - da Silva, Mitreski (Radeljic), Cvitanovic, Ziebig - Bassila - Angelow, Rost - Skela - Rivic, Jelic. - Trainer: Prasnikar

Еве неколку интересни факти :

Статистички Дуизбург е најлошата екипа на домашен терен во Бундес лигата , а нема победа од дома од 2 Декември 2007 ,а Котбус нема победа во гости од 7 Април 2007 !! Против екипите кои се борат за опстанок , Дуизбург има собрано 13 бода од можни 18 , а Котбус има собрано само 3 бода против Ханза , Билефелд ,Нирнберг и Дуизбург .

Ова за мене е отворен натпревар , нема фаворити , едноставно и двете екипи мора да победат .
3+ ми е основен тип , а од фиксовите ако бирам би избрал мало изненадување на Котбус , и дека Дузибург дава прв гол .

tip 3+ 7/10
прв дава гол : Дуизбург 6/10
тип 2 Котбус 3/10


Со среќа !!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Еве уште еден тип од Бундес лигата :

Шалке - Ханза

тип 1 10/10
тип 1-1 8/10
тип 3+ 6/10


Интересен е фактот што шалке има само една победа над Ханза од 2001 !!! Само една победа и дома и во гости . Дома од последните 4 дуели има само два бода , две нерешени и два пораза од Ханза !!
Па како што секоја серија има крај , така и оваа . Шалке се најмалку две класи над Ханза , по поразот од Барса мислам дека немаат шанси за полуфинале , па сите сили ќе ги фокусираат на Бундеслигата и борба за второто / третото место .Тука сум сигурен во победата на домаќините !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Re: Бундес лига 04-06.04.2008   Пет Апр 04, 2008 1:45 pm

Кратки прегледи на утрешните натпревари :

Штутгард - Хамбург - Домашните ќе бидат без : Serdar Tasci, Ludovic Magnin Mario Gomez и Sami Khedira. А гостите се без : Joris Mathijsen , David Jarolim , Romeo Castelen и Ivica Olic .


Можни 11:

Possible line-ups:

VfB Stuttgart: Ulreich - Osorio, Fernando Meira, Delpierre, Boka - Pardo - Hilbert, Hitzlsperger - Bastürk - Marica, Cacau

HSV: F. Rost - J. Boateng, B. Reinhardt, Demel, Atouba - Kompany, de Jong - Trochowski, van der Vaart, Zidan - Guerrero

по традиција ма голови кога играат меѓусебе , оваа сезона на првопт дуел , Хамбург победи со 4:1 .

тип 3+ и 2

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Франкфурт - Нирнберг - Сега е шансата за спас на Нирнберг .Мораат да победат на овој дуел , ако не победат , летаат во Втора лига .


тип 2 5/10 и како заштита 3+ 8/10

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Re: Бундес лига 04-06.04.2008   Саб Апр 05, 2008 1:56 pm

Баерн М. - Бохум

FC Bayern: Kahn - Lahm, Lucio, Demichelis, Jansen - Schweinsteiger, van Bommel, Ze Roberto, Ribery - Toni, Podolski

VfL Bochum: Lastuvka - Pfertzel, Maltritz, Yahia, Bönig - Imhof - Schröder, Fuchs - Azaouagh - Sestak, Auer

Баерн без Клосе , додека Бохум ќе бидат без Thomas Zdebel и Christoph Dabrowski . Првиот е капитенот на тимот , вториот е од големо значење за Бохум . Значи гостите ќе бидат без двојца важни играчи !!

Традиција :

На последните 11 меќусебни средби , Баерн има 9 победи , 1 нерешен и еден пораз во гости .На домашен терен од последните 6 дуели , Баерн има 5 победи !!

тип 1 10/10

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Дортмунд - Леверкузен

Овој натпревар има напишано 3+ околку него !! geek

Borussia Dortmund: Ziegler - Rukavina, Hummels, Kovac, Dede - Kehl - Kringe, Tinga - Federico - Valdez, Petric

Bayer Leverkusen: Adler - Castro, Friedrich, Haggui, Sarpei - Rolfes, Sinkiewicz - Freier, Barbarez, Barnetta - Kießling

И двете екипи играат напаќачки , даваат и примаат голови , па понудата за 3+ ( 1.60 ) не ја одбивам , за мене 9/10 !!
Овде ќе пробам со неколку типови , мислам дека ќе излезат сите :

тип 3+ 9/10
тип 4-6 5/10
тип 2+пп 4/10
тип 1 6/10
тип пп1 3/10
тип 1-1 2/10


Со среќа !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Бундес лига 04-06.04.2008   

Вратете се на почетокот Go down
 
Бундес лига 04-06.04.2008
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Kockari.com.mk :: Fudbal :: Germanija/Avstrija/Svajcarija-
Отиди до: