Kockari.com.mk

Ovoj forum e namenet za onie koi sakaat da zarabotat pari preku sportska prognoza.ovde mozete da dobiete najnovi informacii najdobri tipovi i se ona sto ke vi pomegne da specalite nekoj denar od kladenje .
 
HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Сериа Б 29.03.2008

Go down 
АвторПорака
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Сериа Б 29.03.2008   Пет Мар 28, 2008 3:13 pm

Саб 16:00 3021 Albinoleffe : Chievo 2.55 2.50 2.80
Саб 16:00 3022 Ascoli : Bologna 3.40 2.65 2.15
Саб 16:00 3023 Bari : Triestina 2.10 2.70 3.50
Саб 16:00 3024 Brescia : Spezia 1.40 3.15 6.60
Саб 16:00 3025 Cesena : Mantova 2.05 2.70 3.60
Саб 16:00 3026 Frosinone : Treviso 2.15 2.65 3.40
Саб 16:00 3027 Grosseto : Lecce 3.20 2.65 2.25
Саб 16:00 3028 Modena : Pisa 2.70 2.50 2.60
Саб 16:00 3029 Piacenza : Rimini 2.40 2.55 2.95
Саб 16:00 3030 Ravenna : Avellino 2.35 2.60 3.00
Саб 16:00 3031 Vicenza : Messina 1.70 2.90 4.75

Еве неколку интересни типови :

Виченца - Месина 1 7/10 , да не беше public bet , сега ќе одев со 10/10 , али 7/10 пошто цел свет знае за овој натпревар !! Виченца е засилена , сега имаат пари , а испаѓање од Сериа Б , ќе го уништи клубот . Коеф полна од 2.05 - сега е 1.50 и најверојатно уште ќе паѓа !!

Бари - Триестина - гостите без најдобриот играч од средниот ред и воопшто најдобриот во тимот , Бари најавува целосна офанзива на голот , па 1 7/10 и како back-up 3+ 5/10 2.05.

Од другите натпревари :

Тревизо ќе биде без 7 првотимци !! , па 1 на Фросиноне се смешка , али не брзајте многу со овој натпревар , умероно уплаќајте !!

Бреша би требало да биде зицер 9/10 , ќе додадам и еден 1-1 5/10 , Спезиа е во финансиски проблеми , играчите веќе неколку месеци немаат плата .

Утре со повеќе инфо ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Re: Сериа Б 29.03.2008   Саб Мар 29, 2008 12:17 pm

TheChosenOne напиша:


Еве неколку интересни типови :

Виченца - Месина 1 7/10 , да не беше public bet , сега ќе одев со 10/10 , али 7/10 пошто цел свет знае за овој натпревар !! Виченца е засилена , сега имаат пари , а испаѓање од Сериа Б , ќе го уништи клубот . Коеф полна од 2.05 - сега е 1.50 и најверојатно уште ќе паѓа !!

FT 3:1 cheers cheers

Бари - Триестина - гостите без најдобриот играч од средниот ред и воопшто најдобриот во тимот , Бари најавува целосна офанзива на голот , па 1 7/10 и како back-up 3+ 5/10 2.05.

FT 2:0 cheers

Од другите натпревари :

Тревизо ќе биде без 7 првотимци !! , па 1 на Фросиноне се смешка , али не брзајте многу со овој натпревар , умероно уплаќајте !!

FT 1:0 cheers

Бреша би требало да биде зицер 9/10 , ќе додадам и еден 1-1 5/10 , Спезиа е во финансиски проблеми , играчите веќе неколку месеци немаат плата .


FT 1:0 cheers
Утре со повеќе инфо ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
 
Сериа Б 29.03.2008
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Kockari.com.mk :: Fudbal :: Italija-
Отиди до: