Kockari.com.mk

Ovoj forum e namenet za onie koi sakaat da zarabotat pari preku sportska prognoza.ovde mozete da dobiete najnovi informacii najdobri tipovi i se ona sto ke vi pomegne da specalite nekoj denar od kladenje .
 
HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Турција 29-30.03.2008

Go down 
АвторПорака
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Турција 29-30.03.2008   Пет Мар 28, 2008 3:56 am

Саб 14:00 2301 Ankaraspor : Trabzonspor 2.45 2.85 2.45
Саб 14:00 2302 Denizlispor : Genclerbirligi 2.10 3.00 2.85
Саб 18:00 2303 Besiktas : Fenerbahçe 2.40 2.90 2.70
Нед 14:00 2304 Ankaraguçu : Bursaspor 2.20 2.95 2.75
Нед 14:00 2305 Kasimpasa : Sivasspor 3.20 3.05 1.90
Нед 14:00 2306 Kayserispor : Buyuksehir I. 1.60 3.20 4.30
Нед 14:00 2307 Konyaspor : Oftasspor 2.20 2.95 2.75
Нед 14:00 2308 Vestel Manisa : Rizespor 2.10 3.00 2.85
Нед 18:00 2309 Galatasaray : Gaziantep 1.25 3.80 7.00
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Re: Турција 29-30.03.2008   Пет Мар 28, 2008 2:47 pm

еве неколку интересни информации :

Анкараспор - Трабзон - На требзон не му требаа повеќе бодови , бидејќи ниту може да испадне , ниту може во Европа , значи ќе дочека мирен крај на сезоната .Анкараспор им гори под нозе , потребни им се бодови за да преживеат во првата лига . Трабзон си го продадоа најдобриот играч Ѓокдениз во русија ( Рубин Казан ) , а ќе настапат и без вториот најдобар играч , Јатара кој е суспендиран .Овие двојца се 50% од тимот !! Значи се останува во нозете на Анкара , ако ја сакаат победата лесно треба да дојдат до неа !!

тип 1 2.40 6/10

2.Денизли - Генчербирлиги - играчите на денизли веќе подолго време не се платени , бидејќи клубот е во долгови од 15 милиони евра , покрај тоа што немаат земано плата , немаат ни тренирано 2 недели , а опстанокот им е скоро обезбеден . Значи екипа која е вон форма против екипа на која очајно и требаат бодови ...

тип 2 3.00 5/10

Со среќа !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Re: Турција 29-30.03.2008   Саб Мар 29, 2008 12:24 pm

TheChosenOne напиша:
еве неколку интересни информации :

Анкараспор - Трабзон - На требзон не му требаа повеќе бодови , бидејќи ниту може да испадне , ниту може во Европа , значи ќе дочека мирен крај на сезоната .Анкараспор им гори под нозе , потребни им се бодови за да преживеат во првата лига . Трабзон си го продадоа најдобриот играч Ѓокдениз во русија ( Рубин Казан ) , а ќе настапат и без вториот најдобар играч , Јатара кој е суспендиран .Овие двојца се 50% од тимот !! Значи се останува во нозете на Анкара , ако ја сакаат победата лесно треба да дојдат до неа !!

тип 1 2.40 6/10 FT 1:0 cheers cheers

2.Денизли - Генчербирлиги - играчите на денизли веќе подолго време не се платени , бидејќи клубот е во долгови од 15 милиони евра , покрај тоа што немаат земано плата , немаат ни тренирано 2 недели , а опстанокот им е скоро обезбеден . Значи екипа која е вон форма против екипа на која очајно и требаат бодови ...

тип 2 3.00 5/10 FT 3:2 No

Со среќа !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Турција 29-30.03.2008   

Вратете се на почетокот Go down
 
Турција 29-30.03.2008
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Kockari.com.mk :: Fudbal :: Juzna Evropa-
Отиди до: