Kockari.com.mk

Ovoj forum e namenet za onie koi sakaat da zarabotat pari preku sportska prognoza.ovde mozete da dobiete najnovi informacii najdobri tipovi i se ona sto ke vi pomegne da specalite nekoj denar od kladenje .
 
HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Шкотска Премиер лига 29-30.03.2008

Go down 
АвторПорака
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Шкотска Премиер лига 29-30.03.2008   Чет Мар 27, 2008 5:51 am

Сабота:
13:30
Rangers v Celtic 2,20 - 3,25 - 2,90
16:00
Falkirk v Kilmarnock 1,90 - 3,40 - 3,45
Hearts v Dundee Utd 2,20 - 3,25 - 2,90
Inverness CT v Aberdeen 2,45 - 3,25 - 2,55
Motherwell v Hibernian 2,25 - 3,25 - 2,80
St Mirren v Gretna 1,45 - 4,00 - 5,90


Еве интересно инфо :

Тимот на Гретна се соочува со големи финансики проблеми , па затоа беа принудени вцера да им врачат отказ на неколку првотимци од сениорскиот и младинскиот тим .Ова се играчите кои го напуштија клубот вчера :
David Bingham, Mark Birch, Mickael Buscher, Aurélien Collin, Chris Innes, Henry Makinwa, David Mathieson, Erik Paartalu и Michael Tait ( сениори ) и Mario Campagna, Jake Cunningham, Liam Cusack, Grant Easton, Nicholas Faulds, Conor Grant, Joseph Hughes, Callum McKinlay, Christopher Moffet, Jack Pattison, Alex Redfern, Ryan O’Hara и Daniel Smee ( јуниори ).гретна повеќе нема младински погон , што занчи дека сите сили ќе ги насочи кон првиот тим.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/g/gretna/7312756.stm

Според ова Гретна и покрај тоа што ќе испадне од првата лига , цела сезона домашните натпревари ги игра на неутрален терен , сега се соочија и со финансиски колапс !

Во сабота играат со Ст.Мирен кој брка опстанок , па би предложил :

Ст.Мирен 1-1 10/10 , 3+ 10/10 , 2+пп 8/10 , 4-6 8/10 и било каков хендикеп на СтМирен 10/10 !!

Со среќа !! sunny
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
 
Шкотска Премиер лига 29-30.03.2008
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Kockari.com.mk :: Fudbal :: Anglija,Skotska,Irska-
Отиди до: