Kockari.com.mk

Ovoj forum e namenet za onie koi sakaat da zarabotat pari preku sportska prognoza.ovde mozete da dobiete najnovi informacii najdobri tipovi i se ona sto ke vi pomegne da specalite nekoj denar od kladenje .
 
HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Премиер лига 29-30.03.2008

Go down 
АвторПорака
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Премиер лига 29-30.03.2008   Сре Мар 26, 2008 3:19 pm

Сабота:
16:00 Portsmouth - Wigan 1.85 3.30 4.40
16:00 Sunderland - West Ham 2.20 3.15 3.35
16:00 Bolton - Arsenal 4.60 3.55 1.75
16:00 Derby - Fulham 2.80 3.45 2.35
16:00 Reading - Blackburn 2.40 3.25 2.90
16:00 Birmingham - Manchester City 2.30 3.20 3.10
18:15 Manchester United - Aston Villa 1.25 5.50 11.50


Недела:
14:30 Chelsea - Middlesbrough 1.25 5.35 12.00
16:00 Tottenham - Newcastle 1.70 3.60 4.90
17:00 Liverpool - Everton 1.80 3.35 4.60


колкава вредност гледам на Арсенал Shocked , masive odds Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Re: Премиер лига 29-30.03.2008   Сре Мар 26, 2008 4:18 pm

неколку информации и вести од Премиер лигата :

1.Бирмингем ќе биде без својот најдобар играч, Шкотланѓанецот Џејмс Мекфеден кој беше опериран на коленото и ќе отсуствува 2-3 недели.Исто така Бирмингем ќе биде и без својот напаѓач Капо кој е повреден.без овои двојце ќе го пречека тимот на Ман Сити во сабота .

2.Менаџерот на Виган , Стив Брус изјави дека од останатите седум натпревари до крајот на сезоната, би бил задоволен со 7 освоени бода кои би му овозможиле опстанок на Виган во Премиер лигата .Виган моментално е на 14-та позиција и се 5 бода разлика со Болтон , кој го држи последното место за релегација , треба да се сретне со Челзи и со МанЈун до крајот на сезоната.

3.Арсенал се моментално во најлошата серија во последните 9 сезони !! Последните 5 натпревари немаат победа , 4 нерешени и еден пораз од Челзи и се 6 бода разлика со водечкиот Манчестер .И покрај ова , Глиши изјави дека не се откажуваат од титулата и дека од наредните 7 натпревари , мораат да одат на победа на сите 7! Оваа серија мора да почне со победа над Болтон , кој се бори за опстанок , во сабота !!

инфо :
www.premierleague.com
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Re: Премиер лига 29-30.03.2008   Чет Мар 27, 2008 7:16 am

Еве неколку почетни мислења за престојниот викенд :

1.МанЈун го сметам за зицер . Коеф се движи од 1.25-1.40 .Сега се во пол-позиција за титулата , останаа уште 7 кола , а ти му бегаат на Челзи 5 бода , и земете во предвид дека овие две екипи ќе се стернат на Стемфорд Бриџ .Исто така Манчестер го пречекува и Арсенал на домашен терен до крајот на сезоната,поточно за две недели .Главната цел на Мартин 'О Нил беше 4-тото место во Премиер лигата и квалификации за CL. Сега заостануваат цели десет бода зад Ливерпул и шансите за овој сон им се минимални . Сега главна цел им е излез во Европа преку УЕФА или Интертото купот , што значи сеуште имаат за што да играат .Меѓутоа се во лоша серија од 4 кола без победа ( два пораза во серија ) .
Уште нешто што оди во прилог на Манчестер е и неговата солидна форма ( 4 победи на последните 5 натпревари ) и традицијата против АстонВила .Од последните 11 одиграни меѓусебни натпревари , Манчестер има 10 победи и едно реми пред 6 години ( 02/03 1:1 дома ) !!
Меѓутоа имајте во предвид дека манчестер го чека дуел со Рома во CL оваа недела !

2.Еве еден интересен факт кога танува збор за дуелите на Арсенал и Болтон на Ребок стадионот :
На последните 5 одиграни натпревари на ребок , Арсенал нема ниту една победа !! Има три порази во серија и две нерешени ! А исто така и во Премиер лигата моментално не му оди , бидејѓи е без победа на 5 натпревари ( 4 нерешени и еден пораз ). Болтон се бори за опстанок , но и на него не му е се розево , на последните 5 натпревари во Премиер , има освоено само еден бод (!!), 4 порази и еден нерешен резултат без голови од минатото коло , дома против Сити .
Со оглед на тоа дека и на двата тима им требаат итно бодовите , и фактот дека Арсенал е 2 класи над Болтон , мислам дкеа тука ќе имаме тесен резултат со победа на Арсенал .
Исто така , имајте во предвид дека Арсенал го чека дуел со Ливерпул во CL!!

3.Челзи влегоа во форма , на последните 4 натпревари дадоа вкупно 13 гола , а примија 2 . Го победија Арсенал , иако губеа и му се доближија на Манчестер на 5 бода.против мидлсборо имаат солидна традиција дома , на последните 6 дуели дома, имаат 5 победи и едно реми , и ниеден примен гол на домашен терен од Мидлборо !!Но мислам дека тука ќе имаме 3+ , поради фактот дека мидлсборо секогаш играат подобро против појаки екипи ( МанУнд , Арсенал , Ливерпул ) .
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Re: Премиер лига 29-30.03.2008   Пет Мар 28, 2008 3:54 pm

Ова е мојот избор од Премиер лигата за овој викенд :

Арсенал 2 7/10 ( погоре е објаснето зошто )


Портсмут 1 8/10 - Разлика во класи и во форма , Портсмут се бори за Куп на УЕФА , а Виган 5 бода над опасната зона . На последните 2 дуела , Портсмут има 2 победи на домашен терен. Мислам дека серијата ќе им продолжи .

Ридинг 3+ 7/10 - Две напаѓачки екипи , ќе оставам традицијата да збори сама по себе : 07/08 2:4 , 06/07 1:2 ; 3:3 , и еден мал тип на 2+пп 2.50 4/10

Сандерленд 1 7/10 - Вест Хем има големи проблеми цела сезона во повреди и утре ќе биде без доста играчи , има обезбедено опстанок , нема шанси за Европа , знаши играат за забава на гледачите . Сандерленд се бори за жива глава , на домашен терен е солиден , и после два пораза без постигнат гол дома , мислам дека ќе земат 3 бода .

Манчестер 3+ 8/10 , 1 10/10 , 1-1 7/10 , 2+пп 4/10 , 4-6 3/10 - Очекувам да направам доста пари утре на оваа екипа geek . Објаснувањето е погоре , а според статистиката 4-6 гола е доста застапен на меѓусебните дуели , од последните 6 на Олд Трафорд , дури 4 завршиле со 4-6 !!

да видам ваши типови , мислења или информации за овој викенд од Премиер лигата !

Со среќа !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
TheChosenOne
Admin
Admin
TheChosenOne

Број на мислења : 88
Join date : 2008-03-25
Age : 33
Местолокација : Stip, Makedonija

ПишувањеПредмет: Re: Премиер лига 29-30.03.2008   Саб Мар 29, 2008 12:22 pm

TheChosenOne напиша:
Ова е мојот избор од Премиер лигата за овој викенд :

Арсенал 2 7/10 ( погоре е објаснето зошто ) FT 2:3 Uf,uf..едвај.. cheers


Портсмут 1 8/10 - Разлика во класи и во форма , Портсмут се бори за Куп на УЕФА , а Виган 5 бода над опасната зона . На последните 2 дуела , Портсмут има 2 победи на домашен терен. Мислам дека серијата ќе им продолжи .

FT 2:0 cheers

Ридинг 3+ 7/10 - Две напаѓачки екипи , ќе оставам традицијата да збори сама по себе : 07/08 2:4 , 06/07 1:2 ; 3:3 , и еден мал тип на 2+пп 2.50 4/10

FT 0:0 No

Сандерленд 1 7/10 - Вест Хем има големи проблеми цела сезона во повреди и утре ќе биде без доста играчи , има обезбедено опстанок , нема шанси за Европа , знаши играат за забава на гледачите . Сандерленд се бори за жива глава , на домашен терен е солиден , и после два пораза без постигнат гол дома , мислам дека ќе земат 3 бода .

FT 2:1 cheers cheers

Манчестер 3+ 8/10 , 1 10/10 , 1-1 7/10 , 2+пп 4/10 , 4-6 3/10 - Очекувам да направам доста пари утре на оваа екипа geek . Објаснувањето е погоре , а според статистиката 4-6 гола е доста застапен на меѓусебните дуели , од последните 6 на Олд Трафорд , дури 4 завршиле со 4-6 !!

да видам ваши типови , мислења или информации за овој викенд од Премиер лигата !

Со среќа !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://kockari.forumakers.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Премиер лига 29-30.03.2008   

Вратете се на почетокот Go down
 
Премиер лига 29-30.03.2008
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Kockari.com.mk :: Fudbal :: Anglija,Skotska,Irska-
Отиди до: